Konzistentní jako lidovec

Jak se dnes ukazuje, tak hned první vlna EET postihla především sociálně slabší venkovské oblasti, kde svou činnost ukončilo nikoliv malé množství prodejců.

Tradiční volební základna lidovců – venkov je tak nejvíce postižena důsledky nesmyslného honu na čarodějnice.

 
Ty dva dnešní výroky ministra zemědělství Mariana Jurečky by si lidé z vesnic měli dobře pamatovat. První o pomoci malým venkovským obchodům 700 miliony korun a druhý se týkal 3. a 4. vlny zavádění EET.

K tomu prvnímu výroku o 700 milionové podpoře snad jen tolik, že o síť obchodů potravin COOP se zajímá Andrej Babiš a tak si každý dokáže spočítat, kdo nahradí dnes zavřené obchody a kde asi tak může skončit velká část této dotace.

No a hraný Jurečkův odpor vůči 3. a 4. vlně EET je komický zejména proto, že zákon o EET je schválen jako balík, to znamená včetně 3. a 4. vlny a hlasovali pro něj i lidovci.  Tedy i dnes se „bouřící“ Marian Jurečka.
 
Lidovci významným způsobem přispěli k té podnikatelské Biafře, která nastává v malých obcích, takže se teď pár měsíců před volbami chystají otočit a „bojovat“ alespoň verbálně proti zlu EET 🙂

My starší ještě pamatujeme ty slavné lidovecké tiskovky Josefe Luxe, který pár minut po zasedání vlády, jejímž byl ministrem pravidelně prohlašoval:

„Sice jsme pro to hlasovali, ale nesouhlasíme s tím“.

vj_lux


Reklamy

2 thoughts on “Konzistentní jako lidovec

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s